afr7

Aktualności

Nadchodzi kolejny sezon Targów Ślubnych! Jest to dla nas czas wytężonej pracy, gdy razem z naszymi przyjaciółmi staramy się docierać do narzeczonych poprzez bezpośrednie spotkanie. Dziękujemy wszystkim organizatorom targów, którym los najbiedniejszych lezy głęboko na sercu, i którzy zapraszaja nas abyśmy  u boku innych wystawców zapraszali narzeczonych do grona Czadowych Par.

Drodzy Przyjaciele, dzięki Wam dzieci z ubogich rodzin w Czadzie i Rca, będą mogli podjąć naukę, zdobywać wykształcenie i szansę na godne życie!
Także Was, kochani narzeczeni zapraszamy na targi! Zabierzcie przyjaciół i przyjdźcie! na pewno znajdziecie coś dla siebie.

Budujemy szkoły

Szałas zbudowany z patyków, dach ze słomy. Dzieci siedzą na kołkach wbitych w ziemię. Ze sprzętów szkolnych jest tylko tablica. Uczniowie nie korzystają z książek ani zeszytów. Mają tabliczki, na których przerysowują zapisane na tablicy znaki. Tak przedstawia się obraz afrykańskiej szkoły z Czadu.  Dzieci w szkole dostają posiłek, papkę z manioku, który najczęściej jest jedynym posiłkiem jaki spożywają w ciągu dnia. Nauczyciel utrzymywany przez ludzi z wioski, umie tylko czytać i pisać.  W innych miejscach dzieci przychodzą do szkoły, czekają, ale lekcji nie ma, nauczyciel zatrudniony przez państwo nie otrzymał pensji i nie przyszedł do pracy.  Misjonarze próbują pomagać lokalnym społecznościom. W miejscach, gdzie ludzie chcą kształcić swoje dzieci, widzą w ich edukacji nadzieję na polepszenie ich bytu – misjonarze organizują budowę szkoły, kupują sprzęty. Integrują społeczność wioski i angażują do pracy dla wspólnego dobra.

Edukacja jest podstawą przyszłego rozwoju społeczeństwa afrykańskiego. Aby mogli sami stanowić o swoim losie i żyć w godnych warunkach, Afrykanie muszą  przejść edukację na poziomie podstawowym.
Przyłącz się do nas. Wybudujmy razem szkołę w Afryce.
Dasz wielu dzieciom szansę na rozwój.
Pomóż nam zmieniać świat na lepszy.

W Afryce jest woda! Ograniczenia do jej dostępu wynikają z wielu czynników. Jednym z nich jest brak środków pieniężnych aby przebić się przez skały, które chronią to naturalne dobro. Koszt odwiertu w przypadku Republiki Centralnej Afryki to ok 20 tys. Euro za studnie! Ubodzy Afrykańczycy nie są w stanie o własnych siłach uzbierać takich pieniędzy. Liczą na naszą pomoc!
Zapraszamy Was na stronę www.czadowatablica.pl za jej pośrednictwem możemy podzielić się tym, co mamy. KAŻDA POMOC JEST JAK KROPLA WODY.

Czy wiesz o tym, że wystarczy jedna złotówka aby nakarmić dziecko w Afryce???

Obecnie zbieramy pieniądze na dożywianie sierot w Ndim (Republika Centralnej Afryki). Jest to maleńka wioseczka w Afryce, gdzie proboszczem jest o. Robert Wieczorek. W odpowiedzi na jego apel nie chcemy pozostać obojętni i chcemy pomóc tamtejszym dzieciom. Ty również możesz dołączyć do tej akcji!!!

Więcej info o projekcie znajdziesz na stronie www.czadowatablica.pl